Üldsadul “Muuda suurust”

499,00 

 • Sadul, mille suurust saab muuta.
 • Reietoed, mille kohta saab muuta.
 • Jaluserihmade kinnituskohta saab samuti muuta.
 • Seemisnahast iste, mis hoiab hästi paigal.
 • Ideaalne, kui sadulat kasutavad erinevad inimesed.
Puhasta

Kirjeldus

Barefooti “Muuda suurust” on muudetava suurusega üldsadul. Suuruse muutmiseks tuleb liigutada tagumist sadulakaart. Samuti saab muuta reietugede ja jaluserihmade kinnituse asukohta, nii et iga ratsanik, kes sadulat kasutab, saab seadistada selle täpselt enda suurusele ja eelistustele vastavaks. Kuna sadulal on muidugi ka Barefooti VPS-süsteem, on see ka hobuse seljaga hästi kohanduv – nii et igal viisil väga paindlik sadul.

“Muuda suurust” sobib hästi nt. ratsutamistreeningutele, turismiettevõtetele ja kõikjale, kus sama sadulat kasutavad paljud erinevad inimesed. Samuti sobib see inimestele, kelle kehakuju muutub kiiresti – nt. lapseootel naistele. Sadul annab piisavalt kindla istme, et ka kogenematud ratsanikud tunnevad ennast seal hästi. Ratsaniku asend on hobusele lähedal ja see teeb hobuse liigutuste jälgimise lihtsamaks ja aitab algajal ratsanikul kiiremini õppida.

Sadul on valmistatud lihtsasti hooldatavast DryTex-materjalist ja selle iste on tehtud seemisnahast. Sadula alus on tehtud tihedast, musta värvi fliisist. Sadulal on kuus D-rõngast valtrapi kinnitamiseks ja kõige vajaliku riputamiseks. Kiudklaasist esimene sadulakaar (kaasas on suurus: „keskmine“) on vahetatav, nagu Barefooti sadulatel ikka.

 • Muudetav istme suurus.
 • Liigutatav jaluserihmade kinnitus.
 • Hästi painduv igas suunas.
 • Survepunkte ei teki ja hobuse lihaskond areneb tugevaks.
 • VPS-süsteemiga.
 • Hea kontakt hobusega. Iste hobuse raskuskeskme peal

Soovitame kasutada selle sadulaga DryTexist tehtud jaluserihmu, kuna nahast rihmad võivad sadula pinda kahjustada.

Soovitame meie DryTexist tehtud sadulaid kasutada algajatel ratsutajatel. Samuti sobivad need kogenud ratsutaja tagavarasadulaks. Kui Sa soovid kasutada sadulat pidevalt, siis soovitame nahast tehtud variante.

Kuidas valida õige suurus?

reguleeritav sadul
A – Sadula pikkus
B – Istme pikkus
C – Hõlma pikkus

Sadula suuruse valimisel tuleb meeles pidada, et isegi kui sadul tundub Sinu hobusele liiga pikk, ei avalda sadula tagumine osa hobuse seljale tegelikult survet; see on „õhus“. Kõige tähtsam on see, et sadula iste oleks ratsanikule õige pikkusega. Siis saab sadul sissesõitmise käigus ratsanikuga õigesti kohaneda ja muutuda tõeliselt mugavaks. Palun vali sadula suurus eelkõige Sinu enda, mitte Sinu hobuse mõõtude järgi. Tähtsaim on seejuures Sinu puusaümbermõõt.

Kõik Barefooti sadulad on valmistatud käsitööna, mistõttu on iga sadul unikaalne. Siin esitatud mõõdud on seetõttu ligilähedased ja mõnikord esineb ka väikeseid variatsioone.

"Muuda suurust"ABCPuusaümbermõõt
Suurus: 0/1/252 cm43-48 cm48 cm88-108 cm
Suurus: 1/2/358 cm45-50 cm53 cm104-120 cm

Lisainfo

Suurus

0/1/2, 1/2/3