Meie küpsised ja Sinu isikuandmed

Mis on küpsised?

“Küpsised” on tekstifailid, mille veebileht saadab külastaja arvutisse või muusse internetiga ühendatud seadmesse. Need võimaldavad veebilehel külastaja tuvastada ja tema valikuid ja/või teavet salvestada.

Kas Parmenidese sadulapood kasutab küpsiseid?

Jah. Selles ei ole aga midagi erilist. Küpsiseid kasutavad enamus maailma veebilehtedest ja kõik veebilehed, mis täidavad keerulisemaid ülesandeid nagu näiteks kauba müümine.

Mis on küpsiste kasutamise mõte?

Küpsised aitavad keerulisematel veebilehtedel täita funktsioone, millest mõni on kasulik külastajale ja mõni haldajale. Parmenidese sadulapoe puhul on külastajale kasulik funktsioon nt. võimalus kaupa osta; haldajale (Parmenides OÜ, reg. nr. 12039208) kasulik funktsioon aga statistiline analüüs külastuste ja ostude kohta. Kokkuvõtvalt võib öelda, et küpsised on meie e-poe ladusaks toimimiseks hädavajalikud. Iga külastaja saab küpsiste kasutamist oma veebilehitsejas küll piirata – selleks palun vaata oma veebilehitseja kasutusjuhendit – kuid ilma küpsisteta ei ole võimalik kasutada meie e-poe kõiki funktsioone.

Milliseid küpsiseid me kasutamine?

Me kasutame ainult standardseid, avatud lähtekoodiga tarkvarast tulenevaid küpsiseid, mida me ise ei muuda. Seetõttu ei tasu neid karta. Need jagunevad järgmistesse alaliikidesse.

Hädavajalikud küpsised
Need küpsised on vajalikud Sinu algatatud tehingu või otsingu lõpuni viimiseks.

Funktsionaalsed küpsised
Need küpsised võimaldavad veebilehel jätta meelde Sinu valikud, et pakkuda Sulle kasulikke funktsioone. Näiteks on neid vaja Sinu valikute salvestamiseks liikudes “Poe” lehelt “Ostukorvi” ja siis “Kassa” lehele.

Analüütilised küpsised
Need küpsised lasevad meil koguda andmeid veebilehe kasutuse kohta, selleks et lisada need veebilehe statistilisse analüüsi. Saadud andmed ei ole isikustatud; need on anonüümsed.

Isikuandmete salvestamine

Me ei soovi salvestada ühegi külastaja isikuandmeid, v.a. juhul, kui need on tellimuse täitmiseks vajalikud. Oleme oma e-poes loobunud isegi kliendikonto funktsioonist, mida enamus e-poode kasutavad, kuna soovime salvestada nii vähe isikuandmeid kui vähegi võimalik. Arvame pealegi, et kliendikonto ei annaks meie e-poe külastajale midagi päriselt väärtuslikku juurde. Soovime pakkuda meie e-poe külastajatele võimalikult meeldivaid kogemusi, tutvustada Barefooti ratsavarustust ja täita tellimusi, kuid isikuandmeid me koguda ja salvestada ei soovi.