Barefooti lugu

Barefoot on saksa hobuterapeut Sabine Ullmanni loodud ettevõte, mille forte on raamita sadulad. See on ettevõte, mis mõtleb ratsutamisest pisut teistmoodi: lähtudes pigem hobuse kui ratsaniku heaolust. See võib tunduda esmapilgul imelik, kuid tegelikult ei ole seda – kui hobusel on hea, on hea ju ka ratsanikul.

barefootKõik see algas ühest hobusest. Miss Painty oli pr. Ullmanni enda mära: nõudliku iseloomu ja ebatavalise seljakujuga hobune, kellele hästi sobivat sadulat leida oli raske. Otsides ja proovides, katsetades ja mõtiskledes, jõudis pr. Ullmann lõpuks järeldusele, et ükski raamiga sadul ei saagi sellele märale nii hästi sobida, et tal ratsutades ei oleks valus. Seetõttu otsustas ta luua Miss Painty’le sobiva sadula ise.

Pr. Ullmann vahetas ametit ja temast sai hobuterapeut. Ta asus tööle ühe tuntud sadulameistri juurde, et saada teadmisi ja kogemusi; et süviti mõista, mis teeb ühest sadulast hea. Proovides paljusid sadulaid paljudele erinevatele hobustele, hakkas ta mõistma, et traditsioonilisel viisil sadulat valmistades ei olegi tegelikult võimalik jõuda tulemuseni, mis hobuse jaoks on piisavalt hea. Tavapärased, raamiga sadulad on selleks liiga jäigad ja need paljuski tegelikult takistavad hobuse liikumist, kuna hobuse selja kuju on liikudes ju pidevas muutumises, aga sadul ei ole.

Sellest mõistmisest sai 2002. a. alguse firma Barefoot, mis tänaseks on saanud tuntuks kogu maailmas kui erakordne sadulatootja ja raamita sadulate tootjatest parim. See on kaubamärk, mis tähistab innovatsiooni ja kvaliteeti.

Barefoot Eestis

barefoot2015. a. lõpus tulid Annika ja Kristjan Hiiumaale, et alustada koos uut elu. Annika oli hobuseinimene ja tema oli saanud Hiiumaale tööd. Kristjan oli enne Annikaga tutvumist hobuseid ainult kaugelt näinud, aga juba varsti said need kaunid loomad temalegi üsna tuttavaks. Annika hakkas õpetama noori hobuseid ja Kristjan aitas teda. Varsti nad abiellusid ja said lapsi ka, nii et asi läks veel raskemaks. 🙂

Annika oli alati ratsutanud raamiga sadulaga, kuid tahtis proovida ka Barefooti, sest oli nendest head kuulnud. 2017. a. alguses soetasidki nad Annikale “Tšerokee” ja Annika proovis seda noorte hobustega. Tulemus oli nii hea, et varsti ei tahtnud ta raamiga sadulatest enam midagi kuulda ja vaja oli soetada teinegi sama firma sadul, seekord “Šaieen”.

Varsti said nii Annika kui Kristjan aru, et see Barefoot on ikka üks äge värk küll. Nad mõtlesid, et seda kraami võiks lausa Eestis esindama ja tutvustama hakata ja Saksamaal asuv peakontor oli sellega ka nõus. Nii siis juhtuski, et nende pere-ettevõte Parmenides OÜ avas sadulapoe, mille nimi on Parmenidese sadulapood.

2018. a. kolis Korstnate pere Hiiumaalt ära ja asus elama mandrimaale, Nehatu külasse. Parmenidese sadulapood asub nüüd selle küla Villema talus. Muutus ka nende pere-ettevõtte nimi, milleks nüüd sai Log Horse OÜ, ja Barefooti peakontor andis neile loa esindada Barefooti ka Lätis ja Leedus.

Ega’s muud kui tere tulemast, tule uudistama ja küsi julgesti! 😉

Barefoot mujal maailmas

Saksamaal – Vabrik ja peakontor
Ameerika Ühendriikides – Barefoot Saddles USA
Austraalias – Barefoot Australia
Austraalias – Harmonious Horse
Austrias – Barefoot Sattel Austria
Belgias – Barefoot Saddles Belgium
Hispaanias – Sport Hipic
Hispaanias – Good Vibes Equitación
Iisraelis – Ukaf Israel
Itaalias – Azienda Agricola Le Dame
Itaalias – Cooperativa Fritz
Itaalias – EquidCare Provider Team
Itaalias – Selleria la Colombaia
Kanadas – Parkland Ranch
Kanadas – Grey Havens Acres
Kanadas – Sellerie Equi-Confort
Luksemburgis – Barefoot Lux’
Lõuna-Aafrika Vabariigis – Suskia Radermacher-Harris
Madalmaades – Boomloosriden
Norras – Bomfri Sal Norge
Norras – The Tackroom
Poolas – Jaskolka Tack Shop
Poolas – Karlsbad Sp. z o. o.
Poolas – Bergo.pl Horse Equipment
Prantsusmaal – Barefoot France
Rootsis – Stall Rustorp
Slovakkias – Hatatitla s.r.o.
Sloveenias – Natural Equine shop Svet Konj
Soomes – Hevostarvike Hevoskuiskaaja
Suurbritannias – Barefoot UK
Šveitsis – Reit- und Westernshop Tinkerhof
Šveitsis – Atil Tout Pour Le Cheval
Šveitsis – TTouch the World
Šveitsis – Baumlos.ch
Taanis – Barefoot Danmark
Tšehhis – Barefoot sedla CZ
Tšehhis – Zdrava Zvirata & Martina
Ungaris – Harcsa Boglarka
Uus-Meremaal – Barefoot Saddles New Zealand
Venemaal – Barefoot Russland
Venemaal – Miroslava Polyakova
Venemaal – Indrick LLc