Raamita sadulad

“Raamita sadulad” on mõiste, mida paljud ratsutamisega seotud inimesed Eestis teavad, kuid raamita sadulaid proovinud on ilmselt üsna vähesed. Nende kohta arvatakse mõnikord, et:

  • Raamita sadul vajub ratsutades kergesti paigast ära.
  • Raamita sadulaga ei saa hüpata.
  • Raamita sadul ei ole hobusele nii mugav kui hästi passiv raamiga sadul.

mugav koolisõidusadul…ja see kõik võib mõne vanema või odavama raamita sadula kohta olla ka tõsi!

Barefooti raamita sadulate puhul see aga kindlasti ei kehti. Olles tegelenud raamita sadulatega juba peaaegu 20 aastat, teinud tublisti tootearendust, on nad jõudnud tulemuseni, mida iga Barefooti sadula kasutaja üle kogu maailma naudib iga kord, kui ta hobuse selga läheb:

  • Sadul on stabiilne ja püsib iga hobuse seljas paigal.
  • Sadulaga saab rännata, teha koolisõitu ja ka hüpata.
  • Sadul on hobusele mugav, sest selle all ei teki ühtegi survepunkti, mis tekitaks loomale valu.

Kui võtta kõik meie teadmised kokku ühte lausesse, siis oleks see lause selline: “Enamus juhtudel on Barefooti raamita sadulad paremad kui traditsioonilised, raamiga sadulad.”

Ja kõige tähtsam on see, et Barefooti raamita sadulad on hobusele väga mugavad!

Barefooti raamita sadulad (video)

Raamita sadulad: nende peamine eelis

Rohi kasvab Eestis ainult suvel. Meie hobused on kevadel kõhnad ja sügisel paksud – nende kerekuju on pidevas muutumises. Kuidas saab traditsiooniline, raamiga sadul neile alati hästi passida? Vastus on: ei saagi.

raamita saduladKui raamiga sadul ei vasta hobuse kerekujule, siis teeb see hobusele haiget. Selleks, et saada sadul hobusele parajaks, tuleb kutsuda passija – aga mitu korda aastas? Ja mis siis saab, kui Sul hobuseid on kümme?

Barefooti raamita sadula saad Sa oma hobusele parajaks alati, ise ja vaevata! Selleks on vaja vahetada sadula esimene sadulakaar, mida on saadaval neljas erinevas suuruses, ja sellest enamasti piisabki. Kui aga midagi on veel vaja, saad kohendada ja mugandada valtrappi ja seda täidistega, mida on samuti saadaval neljas erinevas variandis. Barefooti sadula saad Sa parajaks ka oma teisele hobusele. Ja kolmandale ja neljandale ja nii edasi. Sul on tõesti vaja ainult ühte Barefooti sadulat, mis Sinule endale on istme poolest paras, ja Sa saad seda kasutada kõikide hobustega, igal aastaajal.

Rääkimata sellest, et Barefooti sadul on Sinu hobusele nii mugav, et varsti võib hakata tema Sind ratsutama kutsuma, mitte vastupidi. 🙂

Barefooti lugu on lühidalt kirjas: siin.