Sadulakaare valimine

Barefooti sadulatel saab vahetada eesmist sadulakaart, et muuta sadul iga hobuse turjale vastavaks. Selleks, et teada, milline sadulakaar on Sinu hobusele õige, võid kasutada sadulakaare šabloone, mida saad meilt tellida või siinolevat *.pdf-faili kasutades ise välja trükkida. Kui jääd sadulakaare valimisega hätta, võid alati ka meile helistada.

Šabloonide trükkimine ja kasutamine

Esiteks ava see šabloonide fail (*.pdf) ja trüki seda A4 suuruses paberile 4 koopiat. Kleebi iga koopia papitükile, et asi oleks tugevam.

sadulakaare valimine

Teiseks lõika kääridega välja neli erinevat šablooni. Trükitud paberitel on neli erinevat joont, mis tähistavad nelja erinevat sadulakaare laiust. Lõika iga koopia erinevat joont mööda välja ja nii saadki neli šablooni.

sadulakaare valimine

Kolmandaks proovi oma šabloone hobuse turja peal, abaluudest pisut kõrgemal. Õige laiusega šabloon on see, mis sobib täpselt Sinu hobuse turja joontega.

sadulakaare valimine

Palun ära seejuures muretse šablooni kõrguse pärast – see ei ole sama, mis sadulakaare kõrgus. Kui Sulle tundub, et kaks erinevat laiust on Sinu hobusele võrdselt head, siis soovitame valida nendest kahest pigem laiema. Kogemused on näidanud, et Barefooti sadulaid kasutades arenevad/taastuvad hobuse seljalihased kiiresti ja juba varsti võib ka tema turi olla pisut laiem.

Millal valida pehme sadulakaar?

sadulakaare valimineKui Sinu hobusel on väga kõrge ja kondine turi, siis on hea kasutada hoopis pehmet sadulakaart, kuna see laseb sadula eesosal pehmemalt hobuse turja peal istuda. Samuti sobib pehme sadulakaar Sinu hobusele siis, kui tema selg on erakordselt tundlik või tema kere on ümar ja turi nii lai, et see ei mahu kuidagi isegi XXL-laiusega šablooni sisse.

Tagasi kasutusjuhendite valikusse