Sadulakaare vahetamine

Barefooti sadulatel saab vahetada esimest sadulakaart, et kohandada sadulat erinevate hobuste turjadele vastavaks. Sadulakaari on saadaval neljas erinevas laiuses: kitsas (beež), keskmine (hall), lai (punane) ja XXL (sinine).

Sadulakaare vahetamiseks aseta sadul nt. toolileenile või diivani seljatoele. Lihtsalt maha panna seda kindlasti ei tohiks.

Esiteks eemalda sadula iste ja lükka see ette, sadulakaarest üle.

sadulakaare vahetamine

Teiseks ava tõmbelukk ja lükka sadulakaare tasku ettevaatlikult lahti.

sadulakaare vahetamine

Kolmandaks sakuta sadulakaar taskust välja. Sakuta kordamööda vasakult ja paremalt poolt, kuni saad selle kätte. (See võib uue sadula puhul olla üsna raske.)

sadulakaare vahetamine

Neljandaks paigalda taskusse uus sadulakaar, lükates esmalt taskusse üks ots. Pane tähele ka seda, et sadulakaar läheks taskusse õigetpidi. Sadulakaarel on vasak pool märgitud suure L tähega (inglise keeles “left) ja parem pool suure R tähega (inglise keeles “right”). Paigaldamisel tuleb sadulakaart vaadata justkui ratsaniku vaatepunktist, kui ta istub sadulas.

sadulakaare vahetamine

Viiendaks lükka ka sadulakaare teine ots taskusse. Lükka sadulakaar päris tasku põhja.

sadulakaare vahetamine

Kuuendaks kontrolli, kas sadulakaar on ikka tasku põhjas. Selleks tõmba luku mõlemad pooled näppudega kokku. Kui saad need puutuma panna, siis on sadulakaar õigesti taskus. Kui ei saa, siis tuleb sadulakaart veel sügavamale lükata. (Seegi võib uue sadula puhul olla pisut raske.)

sadulakaare vahetamine

Seitsmendaks tõmba lukk kinni. Kui lukk ei taha hästi sulguda ja miski takistab seda, siis ära kasuta suurt jõudu selle sulgemiseks. Pigem kontrolli uuesti, kas sadulakaar istub ikka ilusti tasku põhjas.

sadulakaare vahetamine

Tagasi kasutusjuhendite valikusse