Posted on 1 kommentaar

Sunshine & Tšerokee

Irish Cob tõugu Sunshine ehk Sannu tuli minu juurde aasta tagasi. Esialgu lasin tal niisama olla ja tutvuda uue koduga, uute kaaslastega (Tori ruun Alex ja ristand mära  Eera) ja uue peremehega ehk minu endaga. Tegelikult läks meil nii õnnetult, et kohe esimesel kojutuleku õhtul/ööl tegi ta oma jalale viga. Kogu koppel oli tookord nagu liuväli….ja ta lonkas mitu kuud. Röntgen tookord midagi ei näidanud.

Suve algul, kui Sannu jalg tundus terve olevat, hakkasin sadula peale mõtlema. Esialgu olin täiesti veendunud, et tahan raamiga sadulat. Raamita sadulatest ma tegelikult ei teadnudki suurt midagi. Ainult seda, et Irish Cob tõugu hobustel päris palju just raamita sadulaid kasutatakse (mujal maailmas vähemalt), aga kuna olin seni ainult ühte raamita sadulat näinud ja see väga usaldust ei äratanud, siis ei arvanud ma nendest esialgu eriti midagi. Samas teadsin ka seda, et ma ise ei ole piisavalt pädev, et õige raamiga sadul Sannule välja valida. Ma ausaltöeldes isegi ei teadnud kuhu poole “jooksma” hakata. Rääkisin mõnede pädevamate hobuseinimestega, vaatasin lõputult Youtube´i sadulapassimise videosid ja nii see asi venis…. Seni käisime Sannuga ilma sadulata jalutamas.

Ja siis (vist) juulis märkasin Facebookis ühes hobusegrupis Parmenidese sadulapoe kuulutust, et nad tulevad hea meelega külla oma sadulaid tutvustama ja saab proovida. Mõtlesin, et vau, muidugi ma tahan! Minu esimene reaktsioon oli – need raamita sadulad näevad ju täitsa päris sadulate moodi välja! (See raamita sadul, mis ma näinud olin, oli hoopis teistsugune – rohkem tekk-sadula moodi.) Ja kui sadulasse istusin oli esimene mõte – nii mugav! Aga natuke teistmoodi ja harjumatu oli ka, aga see on ilmselt loomulik. Proovida sain kahte sadulat: Šaieen´i ja Tšerokee´d. Mõlemad olid mõnusad, aga Tšerokee meeldis mulle rohkem. Ilmselt seetõttu, et sellel on põlvepadjad ja jalg tundus paremini fikseeritud olevat ja tundus, et ka Sannule meeldis see rohkem, liikus kuidagi vabamalt. Ka Tšekokee disain on edevam – need rippuvad naharibad kaunistusena ja hobuse pea siluett sadulaklapil. Teadsin kohe, et seda ma tahan ja ma üldse midagi muud otsimagi.

Septembris sain sadula kätte. See oli nii põnev. Alguses on selle sadulaga tõesti tunne, et istud nagu mingi kõrge kuhja otsas, see tahab sisse sõitmist. Mina, kui üks tõeline “tädiratsutaja”, kes ma alles vanuses 30+ oma lapsepõlveunistust teostama sain hakata ja ratsatrenni läksin, võin öleda, et see on väga mugav ja turvaline sadul algajale ratsutajale. Mäletan väga selgelt seda, kuidas mulle alguses need libedad nahast sadulad üldse ei meeldinud ja olin õnnelik, kui ratsatrennis sattus mulle hobune, kellel oli kunstmaterjalist sadul. Alguses kui hobuse seljas ennast niigi ebakindlalt tunned, tekitab libe sadul veel suurema ebakindluse. Teine häda, mis mul alguses oli ja on paljudel teisel algajatel ka – jalg kippus liiga ette tulema (toolistak), kuid Tšerokee hoiab jala kuidagi iseenesest  õiges kohas. Minu eesmärk ei ole koolisõiduelemente peensusteni lihvida ja takistuste hüppamine mind ka väga ei köida, vaid ma pigem lihtsalt naudin hobusega koos olemist ja väikeseid maastikumatkasid ning selle jaoks on see sadul ideaalne.

 

Siin on üks pilt Sannust oma uue sadulaga.

Kahjuks ma sain seda sadulat väga vähe katsetada, sest sügisel peale ühte väikest korde peal traavi treeningut hakkas Sannu jälle lonkama sama jalga, mis tal korra juba haige oli. Seekord näitas röntgen ära milles viga ja nüüd ta puhkab ja ravime ja sadul ootab. Täna ma mõtlesin, et proovin Eerale Tšerokeed selga, aga kuna Eera on paksuke, siis Sannu sadulavöö jäi liiga lühikeseks ja kõik teised mis mul on jälle liiga pikaks…tundub, et pean Eerale sobiva sadulavöö ka hankima.

1 thought on “Sunshine & Tšerokee

  1. Tänan sind postituse eest, Kätlin! Kahju, et Sannu ennast jälle vigastas, aga me hoiame talle pöialt ja loodame, et ta varsti paraneb!

    Meile jääb see sadulanäitamine vist samuti alatiseks meelde, sest olid päris esimene huviline, kes meid külla kutsus. Väga tore, et “Tšerokee” sulle üldiselt sobib ja meeldib. Kui sa vajad Eerale uut sadulavööd ja kaalud ka meie tooteid, siis soovitaksin sulle meie Stretch&Breath vööd. See on meie sadulavöödest kõige soodsam, kuid saanud isegi paremaid hinnanguid, kui meie kallimad vööd.

    https://sadulapood.parmenides.ee/toode/inglise-sadulavoo-stretch-breath/

Kommenteerimine on suletud.